Oznaczenie sprawy: FP.271.6.2013
OGŁOSZENIE
O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM
Zamawiający:
GMINA DOBRA
Plac Wojska Polskiego 10, 62-730 Dobra
Telefon: /63/279 90 11 Fax: /63/279 99 41
Adres e-mail: um@dobra24
Adres strony internetowej: www.dobra.nowoczesnagmina.pl
ogłasza przetarg nieograniczony na:
„BANKOWA OBSŁUGA BUDŻETU GMINY DOBRA I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH W LATACH 2013 – 2016”
1. Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest:
Prowadzenie bankowej obsługi budżetu Gminy Dobra i jednostek organizacyjnych tj. jednostek budżetowych, samorządowego zakładu budżetowego, funduszy celowych i pomocowych dla których Gmina Dobra jest organem założycielskim w larach 2013 - 2016.
Bankowa obsługa budżetu obejmuje:
1) Urząd Miejski w Dobrej
2) Jednostki organizacyjne Gminy Dobra
ü Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej
ü Centrum Kultury w Dobrej
ü Biblioteka Publiczna w Dobrej
ü Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach
ü Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dobrej
ü Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrej.
3) Inne jednostki organizacyjne (jednostki budżetowe, fundusze celowe i specjalne, samorządowe zakłady budżetowe, gospodarstwa pomocnicze), które w trakcie umowy mogą ewentualnie być utworzone przez Gminę Dobra.
1.2. Prowadzenie obsługi bankowej będzie polegało na:
1. Otwarciu i prowadzeniu rachunków bieżących, rachunków pomocniczych z możliwością prowadzenia subkont w ramach danego rachunku bankowego oraz rachunków do obsługi pozyskiwanych środków zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych zwanych w dalszej części specyfikacji rachunkami.
2. Realizacji poleceń przelewów do innych banków oraz między rachunkami w tym samym banku przy wykorzystaniu elektronicznego systemu bankowości, a w razie potrzeby papierowo.
3. Przyjmowaniu wpłat gotówkowych.
4. Dokonywaniu wypłat gotówkowych.
5. Zapewnienie w każdej jednostce systemu bankowości elektronicznej.
6. Wydawanie blankietów czekowych, opinii bankowych, zaświadczeń o posiadaniu konta bankowego na wniosek Zamawiającego i innych dokumentów (np. historia rachunku bankowego).
7. Przechowywanie depozytów.
8. Sporządzeniu wyciągów bankowych za każdy dzień, w którym dokonano operacji finansowej na rachunku wraz z załącznikami.
9. Udzielenie Gminie Dobra, na jej wniosek, kredytu w rachunku bieżącym (bez wymogu innych zabezpieczeń poza wekslem własnym in blanco wraz z deklaracją wekslową) o zmiennym oprocentowaniu na pokrycie występującego w trakcie roku deficytu budżetu. Wysokość kredytu będzie określona w każdym roku budżetowym przez Gminę Dobra ( ewentualne zaciągnięcie takiego kredytu następować będzie od 2014 roku). Kosztem tego kredytu będzie oprocentowanie liczone jako suma stawki WIBOR 1 M i marży banku stałej w całym okresie obowiązywania umowy. Naliczenie odsetek następować będzie w oparciu o stawkę z ostatniego dnia roboczego notowania WIBOR 1M z miesiąca poprzedzającego kolejny okres (miesiąc) odsetkowy. Każdorazowo ustalona stopa procentowa będzie obowiązywała od pierwszego dnia miesiąca rozpoczynającego kolejny okres odsetkowy. Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych (dodatkowych) opłat związanych z usługą udzielenia i obsługi kredytu w ramach rachunku bieżącego (w tym w szczególności prowizji, kosztów wcześniejszej spłaty kredytu, opłat za odstąpienie lub zmianę umowy kredytowej). Dla sporządzenia oferty należy przyjąć kwotę kredytu w wysokości 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion zł 00/100) oraz stawkę WIBOR 1 M z dnia 02.08.2013r. wynoszącą 2,63%. O wysokości oprocentowania w każdym miesiącu Bank zawiadomi Zamawiającego. Naliczenie i pobieranie odsetek od wykorzystanego kredytu w rachunku bieżącym powinno następować co miesiąc w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca. Spłata kredytu oraz odsetek za m-c grudzień nastąpi do 31 grudnia roku budżetowego. Kredyt w rachunku bieżącym powinien być postawiony do wykorzystania przez Zamawiającego najpóźniej w następnym dniu po podpisaniu umowy kredytowej.
10. Wykonywanie innych czynności bankowych określonych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo bankowe (dz. U. z 20152r. poz. 1376 z późn. zm.).
1.3. Bank w ramach wykonywanej usługi powinien zapewnić:
1. Otwarcie kolejnego rachunku bankowego nie później niż następnego dnia od złożenia wniosku na piśmie.
2. Zamknięcie rachunku bankowego nie później niż następnego dnia od złożenia wniosku na piśmie.
3. Realizację poleceń przelewów.
4. Przyjmowanie wpłat gotówkowych i dokonywanie wypłat gotówkowych.
5. Objęcie systemem bankowości elektronicznej winno nastąpić w maksymalnym terminie 1 tygodnia od daty podpisania umowy. System ma obejmować dostawę i bieżącą aktualizację oprogramowania oraz urządzeń do obsługi systemu (np. czytniki kart, tokeny, karty itp.) wraz z instalacją, przeszkolenie pracowników, oraz zapewnienie prawidłowej pracy zainstalowanego oprogramowania bez dodatkowych opłat. System bankowości elektronicznej powinien umożliwiać w szczególności:
a) uzyskiwanie w czasie rzeczywistym informacji o wszystkich operacjach i saldach na rachunkach objętych umową, zawartą w wyniku niniejszego postępowania,
b) pracę wielostanowiskową – minimum 5 stanowisk w Urzędzie Miejskim,
c) możliwość samodzielnego generowania wyciągów bankowych za pomocą systemu bankowości elektronicznej,
d) zakładania, zrywania lokat krótkoterminowych i długoterminowych,
e) przeszukiwanie zbioru wszystkich operacji na rachunkach budżetu Gminy Dobra, wg rodzaju operacji, nazwy kontrahenta, rachunku, daty, okresu, kwoty i innych kryteriów możliwych do wyodrębnienia w zbiorze operacji,
f) składanie poleceń przelewów ze wszystkich rachunków,
g) obsługę systemu na platformie internetowej,
h) monitorowanie operacji i sporządzanie z wybranego okresu obsługi szczegółowych wyciągów dla wszystkich operacji.
i) zapewnienie możliwości importu danych z systemów informatycznych Zamawiającego do systemu płatności elektronicznej Wykonawcy (np. przelew wynagrodzeń, świadczeń dla podopiecznych MGOPS).
W przypadku awarii systemu lub braku łączności z bankiem przyjmowanie i wydawanie zleceń płatniczych następować będzie w formie papierowej.
6. Lokowanie wolnych środków z rachunków, na lokaty jednodniowe typu overnight w formie depozytów automatycznych, tworzonych na koniec każdego dnia z salda rachunku budżetu Gminy i trwać będą do godziny 8.00 dnia następnego.
a) w przypadku wystąpienia wolnych dni od pracy lokatą objęty zostanie cały okres świąteczny i weekendowy,
b) w przypadku, gdy wartość oprocentowania środków podlegających automatycznemu inwestowaniu jest niższa od oprocentowania środków wynikających z umowy rachunku, nie dokonuje się inwestowania.
7. Udostępnienie usługi pozwalającej importować dane do systemu finansowo – księgowego Zamawiającego dotyczące jednoznacznej identyfikacji osoby wpłacającej oraz rodzaju należności dla budżety Gminy (masowe płatności). Uruchomienie tej usługi winno nastąpić w ciągu 1 miesiąca od momentu zgłoszenia takiego zapotrzebowania przez Zamawiającego.
8. Zerowanie rachunków bankowych podstawowych i pomocniczych, zgodnie z dyspozycjami, polegające na przekazaniu z dniem 31 grudnia kwot pozostałych na wskazanych rachunkach na rachunek budżetu Gminy.
1.4. Rozliczenie pomiędzy zamawiającym a wykonawcą usługi będą dokonywane w złotych polskich (PLN).
1.5. Wysokość opłat oraz stałej marży Banku od oprocentowania rachunków nie może ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Oprocentowanie środków na rachunkach bankowych winno odbywać się poprzez miesięczną kapitalizacją odsetek. Zamawiający nie dopuszcza możliwości oprocentowania środków na rachunkach w wysokości 0% tzn. stawka WIBID 1M pomniejszona o stałą w okresie obowiązywania umowy marżę podaną przez Wykonawcę musi być większa od 0. W przypadku spadku notowań WIBID 1M poniżej marży podanej przez Wykonawcę obowiązuje ostatnie notowanie stawki WIBID 1M większej od marży podanej przez Wykonawcę.
1.6. Bank nie będzie pobierał przez okres obowiązywania umowy:
1) innych, niż określone w przedstawionej ofercie prowizji ani opłat z tytułu otwarcia, prowadzenia i zamknięcia rachunków,
2) prowizji ani opłat za realizację polecenia przelewu, wydanego przez Zamawiającego, na rachunki prowadzone przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego,
3) prowizji ani opłat za wypłaty gotówkowe dokonywane z rachunków Zamawiającego przez Zamawiającego oraz przez osoby trzecie,
4) prowizji ani opłat bankowych od wpłat gotówkowych dokonanych na rachunki Zamawiającego przez Zamawiającego oraz osoby trzecie dokonujące wpłat podatków, opłat lokalnych i innych należności budżetowych,
5) innych, niż określone w ofercie prowizji ani opłat z tytułu potwierdzenia stanu salda na rachunkach,
6) innych, niż określone w ofercie opłat z tytułu świadczenia usług w systemie bankowości elektronicznej.
1.7. Warunki szczegółowe wymagane od wykonawców:
1. Bank powinien posiadać oddział (filię) lub punkt kasowy w Dobrej.
2. Oddział(filia) lub punkt kasowy Banku prowadzącego rachunki Zamawiającego powinien być czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1530,, winien być przystosowany do wykonywania usługi w pełnym zakresie, określonym w przedmiocie zamówienia.
3. W przypadku braku Oddziału(filii) lub punktu kasowego w Dobrej, Bank winien otworzyć go lub złoży oświadczenie w składanej ofercie, iż najpóźniej w terminie 1 miesiąca od daty podpisania umowy na wykonanie bankowej obsługi budżetu Gminy Dobra, otworzy go w mieście Dobra. Do momentu otwarcia Oddziału(filii) czy punktu kasowego w mieście Dobra, Bank zagwarantuje codzienną obsługę budżetu Gminy Dobra i jej jednostek organizacyjnych na terenie miasta Dobra i zapewni możliwość przeprowadzania wszystkich operacji bankowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów ze strony Zamawiającego, wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku niespełnienia tego warunku zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od zawartej umowy.
4. Wszystkie jednostki organizacyjne gminy mają takie samo prawo do zawarcia umów na wykonanie bankowej obsługi, na warunkach będących przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego. W przypadku łączenia, przekształcenia bądź utworzenia nowych jednostek organizacyjnych Gminy, Wykonawca podpisze z nimi umowę na prowadzenie obsługi bankowej na takich samych zasadach i warunkach, jakie zostaną zawarte w umowach podpisanych z Wykonawcą. Z poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Gminy zostaną zawarte odrębne umowy bankowej obsługi, na warunkach będących przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego, według jednolitego wzoru umowy ustalonego z wybranym Wykonawcą, z uwzględnieniem zmian wynikających ze specyfiki jednostki np. brak kredytu odnawialnego krótkoterminowego w rachunku bieżącym. Zamawiający wymaga aby Wykonawca stosował warunki podane w ofercie dotyczące opłat i oprocentowania środków w stosunku do jednostek organizacyjnych gminy, które posiadają lub otworzą rachunki w banku wybranym w wyniku rozstrzygnięcia przetargu. Wymagane jest załączenie do oferty projektu umowy zawierającego wszystkie warunki świadczonych usług, bez powoływania się na regulamin wewnętrzny Wykonawcy.
1.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo lokowania wolnych środków finansowych na rachunkach w innych bankach.
2. Od wykonawców Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.
3. Wymagany termin realizacji zamówienia:
od 01.09.2013 do 31.08.2016
4. Pracownikami uprawnionymi do kontaktów z wykonawcami są:
w sprawach formalnych i merytorycznych – Pani Beata Kmieć pok. Nr 17,
tel: /63/279 99 38 faks: /63/ 279 99 41 e-mail: skarbnik@dobra24.pl
Informacji udzielane będą w godzinach od 800 do 1500.
5. W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
5) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.
6) Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły „spełnia – nie spełnia”.
7) Nie spełnienie chociażby jednego warunku, skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
6. Akceptuje warunki zawarte w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Ocena spełnienia tych warunków będzie odbywała się na podstawie stosownych zaświadczeń i oświadczeń.
7. Oświadczenia lub dokumenty wszystkie dokumenty muszą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (poświadczenie za zgodność z oryginałem musi być dokonane przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy). Gdy kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości, zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu.
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału postępowaniu na podstawie złożonych w ofercie oświadczeń i dokumentów. Wykonawcy nie spełniający warunków zostaną wykluczeni z postępowania.
W przypadku konsorcjum do oferty musi być dołączony dokument ustanawiający pełnomocnika konsorcjum do reprezentowania go w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niewykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.
1. W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy, należy przedłożyć:
1) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22, ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (wg załącznika nr 2);
2) Koncesja, zezwolenie lub licencja.
2. W zakresie potwierdzenia nie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (wg załącznika Nr 2);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do wykonawców będących osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
3. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 6.2 tiret 2) składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1 lit. a) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania;
3) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
4. Inne dokumenty
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) każdy wykonawca zobowiązany jest złożyć oddzielnie dokumenty określone w punkcie 6 ppkt 6.2 tiret 2, oraz punkcie 6 ppkt 6.1 tiret 2 SIWZ.
2) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określone w punkcie 6 ppkt 6.1 tiret 1 SIWZ oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia określone w punkcie 6 ppkt 6.2 tiret 1 SIWZ składa pełnomocnik wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w ich imieniu bądź każdy z wykonawców oddzielnie.
Zgodnie z art. 26 ust 2b) i 2c) ustawy Pzp, wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
12. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
13. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
14. Zamawiający nie zamierza:
a) zawrzeć umowy ramowej,
b) ustanowić dynamicznego systemu zakupów,
c) dokonywać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
15. Oferty należy składać do dnia 20.08.2013 r. do godziny 13:45 w siedzibie Zamawiającego – Sekretariat pokój nr 8.
16. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.08.2013 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Zamawiającego w Sali konferencyjnej nr 13.
14. Wykonawcy będą związani ofertą przez 30 dni od daty upływu terminu składania ofert.
15. Kryteria wyboru oferty i ich znaczenie:
1) cena oferty – 85%
2) opłacalność ekonomiczna rachunku – 15%
1. Przy ocenie kryterium ceny oferty (85%) będą brane pod uwagę następujące elementy:
2.
Lp. |
Nazwa elementu kalkulacji |
Wartość elementu |
Waga elementu |
Wzór do obliczenia punktowego |
1 |
Otwarcie rachunku bankowego Gminy i wszystkich jednostek organizacyjnych:
a) podstawowe (7 szt.)
b) pomocnicze (16 szt.) |
Cb
|
2 |
Cn /Cb*W =P
|
2 |
Zamknięcie rachunku bankowego Gminy i wszystkich jednostek organizacyjnych – 5 szt./36 m-cy |
Cb
|
2 |
Cn /Cb*W =P
|
3 |
Prowadzenie jednego rachunku:
a) podstawowe (7 szt.x36 m-cy)
b) pomocnicze (16 szt.x36 m-cy) |
Cb
|
30 |
Cn /Cb*W =P |
4 |
Wpłaty gotówkowe własne (kasjer) oraz wpłaty gotówkowe osób trzecich |
0 |
0 |
0 |
5 |
Wypłaty gotówkowe własne (kasjer) oraz dokonywane przez osoby trzecie |
0 |
0 |
0 |
6 |
Realizacja poleceń przelewów (wewnątrzbankowych) |
0 |
0 |
0 |
7 |
Realizacja poleceń przelewów do innych banków 1.000 sztuk |
Cb
|
32 |
Cn /Cb*W =P |
8 |
Wyciągi bankowe w formie papierowej – 130 szt./m-c |
Cb
|
2 |
Cn /Cb*W =P |
9 |
Wydanie blankietów czeków gotówkowych – 6 szt./m-c |
Cb
|
1 |
Cn /Cb*W =P |
10 |
Opinie i zaświadczenia - 1 szt./ m-c |
Cb
|
2 |
Cn /Cb*W =P |
11 |
Eksploatacja (abonament) za system bankowości elektronicznej – dostęp dla 22 osób na 36 miesięcy |
Cb
|
10 |
Cn /Cb*W =P |
12 |
Zainstalowanie systemu bankowości elektronicznej i instruktarz personelu – 19 stanowisk |
Cb
|
4 |
Cn /Cb*W =P |
|
Razem |
|
85 |
|
gdzie:
P – otrzymane punkty
Cn - cena (opłata) najniższa
Cb – cena badanej oferty
W – waga elementu kalkulacji ceny oferty
3. Przy ocenie opłacalności ekonomicznej rachunku (15%) będą brane pod uwagę następujące elementy:
Lp. |
Nazwa elementu kalkulacji |
Wartość elementu |
Waga elementu |
Wzór do obliczenia punktowego |
1 |
Oprocentowanie od środków na rachunku bieżącym i rachunkach pomocniczych (liczona w oparciu o stawkę WIBID 1M z dn. 02.08.2013r. pomniejszone o zaoferowaną marżę) |
Cb
|
5 |
Cn /Cmax*W =P
|
2 |
Oprocentowanie depozytów overnight (liczona w oparciu o stawkę WIBID ON z dn. 02.08.2013r. pomniejszone o zaoferowaną marżę) |
Cb
|
5 |
Cn /Cmax*W =P |
3 |
Oprocentowanie kredytu krótkoterminowego(liczona w oparciu o stawkę WIBOR 1M z dnia 02.08.2013r., powiększona o zaoferowaną marżę) |
Cb
|
5 |
Cn /Cmax*W =P |
|
Razem |
|
15 |
|
gdzie:
P – otrzymane punkty
Cmax - najwyższa stawka oprocentowania
Cb – stawka oprocentowania badanej oferty
W – waga elementu kalkulacji ceny oferty
Uwaga:
Oprocentowanie środków pieniężnych, depozytów overnight i kredytu krótkoterminowego - (R) należy oprzeć na stawce WIBID 1M – stan na 2013-08-02 (2,63%)
4. Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie w/w kryteriów.
5. Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania określone w powyższym kryterium otrzyma maksymalną liczbę punktów.
6. Pozostałym Wykonawcom, spełniającym wymagania zostanie przypisana odpowiednio proporcjonalna liczba punktów.
7. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje cenę lub oprocentowanie równe „0” (zero) – w celu oceny złożonych ofert, do każdej ceny (oprocentowania ) zostanie dodana wartość stała „W” równa „1000” (tysiąc) i tak otrzymane ceny (oprocentowanie) zostanie porównanie wg właściwego wzoru.
Przyjęte powyżej wartości i ilości czynności bankowych służą tylko i wyłącznie do obliczenia ceny oferty i nie stanowią zamkniętego katalogu usług wymaganych w przyszłości do wykonania przez Bank.
Niniejsze ogłoszenie opublikowano na portalu internetowym UZP oraz na stronie internetowej zamawiającego.